Dekorowanie sal

sala0Każde przyjęcie, które organizujemy, nie tylko nasze wesele, powinno być wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Taki zazwyczaj stawiamy sobie cel przy tego typu wyzwaniach. Najlepszym sposobem na to, aby tak właśnie się stało jest odpowiedni styl na dekorowanie sal. Jeśli nie chcemy zostać posądzeni o kiczowaty gust odpuśćmy sobie dmuchane balony oraz sztuczne kwiaty. Generalnie zapomnijmy o wszystkim co sztuczne.

Niebanalny klimat do Sali wprowadzą na pewno żywe kwiaty, niekoniecznie cięte, bo jest to pewna forma zbrodni na naturze, aby ścinać setki kwiatów tylko po to, by móc je podziwiać przez jedną noc. Nowym sposobem na dekorowanie sal jest zastosowanie kwiatów w doniczkach. Kwiaty takie nie więdną i opadają smętnie w trakcie przyjęcia. Wnoszą mnóstwo życia do pomieszczenia i mogą tworzyć naprawdę niezwykłe ozdoby. W zależności od nastroju i gustu możemy przebierać w niezliczonej liczbie kwiatów. Storczyki, lilie, krokusy w połączeniu np. ze sztuczną biżuterią mogą pozostawić w naszych gościach niezapomniane uczucie naturalności i piękna.

Dekoruj bez przesady

Wbrew temu co widzimy na większości wesel oraz wszelkiego rodzaju innych przyjęciach, dekorowanie sal nie polega na podwieszaniu jak największej liczby balonów w różnych kolorach. Ważny jest umiar i elegancja. Jeśli tych dwóch rzeczy będziemy się trzymać z pewnością udekorowana przez nas sala będzie wyjątkowa i piękna. Jeśli jednak nie mamy zaufania do swojego gustu możemy zawsze zwrócić się po pomoc do firmy, która będzie wiedziała co ma robić i z pewnością nas nie zawiedzie.

Wiele osób, które pierwszy raz biorą się za dekorowanie sal popełnia bardzo dużo błędów. Aby ich uniknąć wystarczy poznać kilka podstaw, dzięki którym nasze kolejne przygody z dekorowaniem będą coraz bardziej udane.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że całość dekoracji musi ze sobą współgrać. Musimy tymi dekoracjami stworzyć jakąś historię, która przyjemnie będzie się toczyła w tle właściwej imprezy. Kolejną sprawą jest to, że niezależnie od tego jak ważne jest dla nas dekorowanie sal i jak bardzo przykładamy się do tego zadania. Musimy pamiętać, że dekoracje to tylko dodatek do imprezy, którego znaczenie jest absolutnie drugorzędne. Oczywiście chcielibyśmy, aby nasz praca została doceniona, ale nie możemy nastawiać się na to, że jeśli stworzymy dekoracje przyćmiewającymi sobą cała imprezę, dostaniemy jakieś pochwały. Musimy przede wszystkim znać swoją rolę. Zajmować odpowiednie miejsce w szeregu, aby nie wchodzić w drogę ludziom, którzy nas zatrudnili.

Dekorowanie sal powinno odbywać się w porozumieniu z osobą, która odpowiada za całość imprezy. Z pewnością będzie miała w stosunku do nas i naszych dekoracji konkretne wymagania i wytyczne, według których powinniśmy pracować. Takie wytyczne pomogą nam z pewnością w stworzeniu całego planu pracy. Jednocześnie nie pozwolą zapomnieć o niczym ważnym dla całego wystroju oraz dla osoby, która go zamówiła. Nie pozwólmy się ponieść zbytnio wyobraźni i nie wprowadzajmy żadnych nowych rozwiązań bez konsultacji z przełożonym lub kimś odpowiedzialnym za wygląd sali.

Posted in Uncategorized and tagged , , .