Jak zorganizować udaną akademię na Dzień Matki?

dzień matkiW organizowaniu akademii z okazji Dnia Matki bardzo ważne jest zaangażowanie w takie przedsięwzięcie jak największej liczby dzieci. W końcu dla samej mamy nie będzie niczym miłym oglądanie przedstawienia, w którym jej własna pociecha odgrywa rolę polegającą wyłącznie na staniu za parawanem. Organizowanie recitalu opierającego się na występie jednego tylko, najbardziej utalentowanego w naszej opinii dziecka nie jest raczej zbyt dobrym pomysłem – reszta grupy nie może stanowić wyłącznie tła dla jednej osoby. Każdy maluch powinien mieć tutaj możliwość choćby chwilowego tylko zaistnienia na scenie. Mamie na pewno sprawi to wielką radość, zaś dziecku również przyniesie niemałą satysfakcję. Właściwie dobrany scenariusz da nam pewność, że dla każdego uczestnika będziemy w stanie znaleźć odpowiednią rolę.

W czasie organizowania takiego przedstawienia warto postarać się o coś faktycznie dobrego i oryginalnego. W końcu często mamy przychodzą na nie prosto z pracy, zmęczone i „wyposażone” wyłącznie w pozytywne nastawienie. Dobrze jest zatem włożyć jak najwięcej wysiłku w to, aby taki występ jak najdłużej pozostał im w pamięci. Nie należy tutaj wpadać w swego rodzaju pułapkę jaką jest wieczne stosowanie starych, utartych schematów i recytowanie powszechnie znanych wszystkim wierszy. Wkładając w to nieco wysiłku będziemy mogli stworzyć dla mam coś naprawdę ciekawego, na przykład układając z dziećmi własny wierszyk czy piosenkę. Oczywiście możemy również skorzystać z gotowych scenariuszy, które są powszechnie dostępne.

Dobre przedstawienie musi być oczywiście dokładnie i profesjonalnie przygotowane, ale równocześnie powinno obfitować w entuzjazm i radosne emocje. Ważne jest odpowiednie rozłożenie go w czasie; nie powinno być ono ani zbyt długie, ani też zbyt krótkie. Zbyt długie przedstawienie w pewnym momencie stanie się po prostu nudne – zarówno dla widzów jak i dla dzieci. Z drugiej strony przy krótkim czasie jego trwania mamy nie będą miały zbyt wiele chwil do refleksji i przemyśleń. Ciekawym urozmaiceniem będą upominki przygotowane dla mam z okazji ich święta. Nie musi to być oczywiście nic wielkiego; najlepiej, jeśli dzieci samodzielnie przygotują tutaj coś ciekawego.

Posted in Uncategorized and tagged .