Najtrudniejsze kwestie w dekorowaniu sal

derorNikt nie urodził się specjalistą w swojej dziedzinie. Jeśli rozpoczynamy nową pracę musimy mieć to na uwadze i nie poddawać się nawet wtedy, gdy początki dają nam mocno w kość. Dekorowanie sal również wymaga wprawy, dlatego nie możemy się zniechęcać, gdy pierwsze efekty naszej pracy nie będą do końca zadowalające. W takim wypadku trzeba się po prostu wziąć w garść i ciągle pracować, jednocześnie nie marnując żadnej okazji na naukę. Dzięki temu nasze umiejętności będą ciągle rosły, a my sami będziemy coraz bardziej zadowoleni z własnej pracy.

Dekorowanie sal jest trudnym zdaniem, bo wyniki naszej pracy muszą być zadowalające nie tylko dla nas samych, ale także dla naszych klientów. Właśnie to zgranie się jeśli chodzi o końcowy efekt jest najtrudniejszą kwestią w tej pracy. Niezależnie od naszego gustu lub opinii o guście klienta, to on ma decydujące zdanie na temat dekoracji. Dekorowanie sal może czas przypominać jedno wielkie dążenie do kompromisu, i w rzeczywistości tak to właśnie wygląda. Dogadywanie się, ustalanie szczegółów i ciągłe przekonywanie o swojej racji może się czasem okazać męczące. Jednak warto się czasem trochę poświęcić dla uzyskania wymarzonego efektu. Czasem zdarza się też, że nasz klient ma zupełnie odmienną wizję wykonania zlecenia od nas powinniśmy delikatnie wytłumaczyć mu kwestie, w których nie ma racji, jednak jeśli usilnie się przy nich upiera, nie mamy wyjścia, musimy spełnić jego wymagania. Z zaznaczeniem jednak, że robimy coś na odpowiedzialność klienta, a nie swoją.

W zależności od tego na jaką okazję chcemy przygotować dekorowanie sal musimy zdecydować się na odpowiednią kolorystykę naszego wnętrza. Jeśli impreza ma się odbywać wieczorem możemy poszaleć z bardziej intensywnymi i ciemnymi kolorami. Możemy zdecydować się na bordo, intensywną czerwień, granat lub ciemną zieleń. Nie możemy jednak przesadzać z ilością kolorów, aby goście nie dostali oczopląsu na widok ścian w dziesięciu kolorach.

Jeśli impreza będzie się odbywała w ciągu dnia lub po południ lub jest wesele czy chrzciny lepiej trzymać się pastelowych, jasnych kolorów, które będą działały kojąco, a jednocześnie pokazywały atmosferę radości.

Dekorowanie sal zależy również od indywidualnych życzeń z jakimi się spotkamy, jednak za każdym razem powinniśmy pamiętać głównie o samopoczuciu osób, które będą te dekoracje oglądały. Postarajmy się nie zepsuć imprezy niestosowanymi dekoracjami.

Ważne jest także to, aby dekorowanie sal nie przytłaczało zbytnio wszystkiego tego co dzieje się w środku. Ewentualne ozdoby to tylko dodatki, na których można zawiesić oko, jednak nie stanowią one centralnego punktu imprezy, dlatego jako twórcy dekoracji nawet nie próbujmy do tego aspirować. Spokojne kolory, mają tworzyć odpowiedni dla danego wydarzenia klimat, jeśli uroczystość jest wyjątkowo radosna możemy wprowadzić do wnętrza trochę słońca przez żółcienie i pomarańcze, ale w taki sposób, aby nie kłuły one w oczy. Nie warto przesadzać, dobry jest umiar i zdrowy rozsądek, w tej jak i każdej inne sprawie.

Zobacz też jak przygotować ozdoby z komputera.

Posted in Uncategorized.