NOWA HUTA NON STOP!

budynek towarzystwa przyjaciolSalon Wystawowy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowej Hucie zawsze był miejsce reprezentacyjnym, miejscem idealnym na tworzenie i prezentowanie kultury. Był miejscem wielu wspaniałych wernisaży. Dziś jest miejscem nieco opuszczonym i zapomnianym. Naszym pragnieniem jest ożywienie Salonu i oddanie go kulturze – tej wysokiej i tej nieco niższej, ale kulturze. Salon GALERIA jest położony w idealnym miejscu. Na skrzyżowaniu Alei Róż z Aleją Przyjaźni, w samym sercu Nowej Huty.

Jak powstał pomysł cyklu NOWA HUTA NON STOP!? Otóż po ukazaniu się pierwszego numeru pisma NOWA HUTA do redakcji zadzwonił prezes Stowarzyszenia Kulturalnego GALERIA, pan Daniel Szubelak. Zaproponował Towarzystwu Miłośników i Rozwoju Nowej Huty współpracę na bazie Salonu Galeria, który mieści się przy Alei Róż 3. Po dłuższej chwili zastanowienia opracowaliśmy zręby programu, który roboczo nazwaliśmy NOWA HUTA NON STOP! Po niedługim czasie wszystko to co robimy i co będziemy chcieli robić, nazwaliśmy cyklem kulturalno-społecznym NOWA HUTA NON STOP!

W międzyczasie postanowiliśmy odnowić Salon GALERIA. Zarówno ściany, jak i parkiet Salonu były mocno zniszczone. Odnowienie Salonu było konieczne ze względu na jego estetykę i przyszłe imprezy organizowane w jego wnętrzu. W chwili obecnej do wymiany nadają się jedynie okna Salonu – mocno zniszczone i popękane, ale ta wymiana będzie musiała jeszcze zaczekać.

Mamy się już czym pochwalić. Nasze propozycje kulturalne będą skoncentrowane w Salonie GALERIA i w Alei Róż – najpiękniejszej z Alei na świecie…

Dla Nowej Huty trzeba pracować bez przerwy! Po prostu NON STOP!

Posted in Uncategorized and tagged , .